"Objektivně složitější situace vyplývající také z etnické příslušnosti" a "Žalovaná je z hlediska svého etnického původu osobou zranitelnou".
To je příklad rasismu, kdy se neposuzuje člověk podle skutečností, ale podle etnicity. Objektivita se z našeho světa vytrácí.
Dobře NS. A kdo potrestá ten nižžší soud za je ho chybné rozhodnutí, které neodpovídalo platným zákonům? Město nemůže dostat 4 roky z bytu Romku jako černého nájemce a ta si tam přivede ještě další 2 černé nájemníky ? Uvědomuje si ten soudce neumětel , že takováhle rozhodnutí je právě ten důvod, proč žádný soudný majitel bytu nechce dát nájem jakémukoliv Romovi?
Podle mne Brněnský soud rozhodl správně s odůvodněním, že je žena k vzhledem ke svému původu zranitelná. Co tím myslel? Že nové bydlení bude jen těžko shánět, protože je Romka. To je úplně běžná věc v našem státě rasistů a xenofobů. Po telefonu jim řeknou, že jo, že byt jim pronajmou a když přijdou a uvidí je, tak je byt prý už obsazený. Stejně je to mnohdy i z prací a zaměstnáváním Romů. Proto už někteří zrovna při prvním telefonickém rozhovoru používají...
Etnicita hraje roly? Neni to diskriminace? Nejsme si náhodou před zákonem všichni rovni? Pokud je ona paní v nějaké situaci kdo ji do ní dostal? Většinová populace? Kdo ji živí? Stát? Z jakých peněz? Z daní? Proč jim pořád něco ulehčovat? Proč pořád brát ohledy? Nejsme si snad všichni rovni?
A poslední dotaz: viděl někdo pracující romku? Roma ano, s krumpáčem a lopatou.
Typicky rasistické rozhodnutí soudu. Evropské zákony tudíž na které se odvolává jsou tudíž rasové. Soud nerozhodl podle smlouvy ale podle rasy - entnicity.
Skoumal soud jestli ti lidé kteří čekají na přidělení byt nejsou ještě více ohrožení? Toto rozhodnutí tudíž může být i asociální.
Toto je katastrofa. Soudy jsou rasisticke a berou ohled na rasu pri svych zaverech. Ty soudce by meli zalovat za rasismus a dat jim vezeni. Ustava jasne rika ze pred zakonem jsme si vsichni rovni bez ohledu na rasu, pohlavi a nabozenstvi. Pokud toto soudce porusuje mel by jit sedet.
Z důvodu etnicity je možné porušovat pravidla, to není v této zemi nic nového. Ale je to rasismus jak vyšitý, i když pozitivní. Pozitivní rasismus se nijak neliší od toho "negativního"
431