Jak jsem tady dnes psal a předpokládal, tak se přesně stalo to, že nám během pár hodin ÚS předběžným opatřením přikázal vládě akreditaci PP na summit NATO. A to ústy Baxy, který vystupuje na demonstraci chlívku rezatce Mináře a podporuje výstupy těchto "novodobých komunistů". Byť to jsou soukromé akce tohoto předsedy ÚS, tak o něčem to vypovídá, že nestrannost ve veřejném prostoru mu nic neříká... potažmo k výkonu jeho funkce. To samé se vlastně ukázalo i...
Je to hooodně aktivistický přístup Ústavního soudu. Vůbec jsem nepředpokládal, že se bude zabývat tím, kdo se zúčastní tohoto konkrétního zasedání NATO, ale že posoudí kompetence prezidenta a vlády k účasti na zahraničních zasedáních obecně. Tímto rozhodnutím, aniž by se danou otázkou hlouběji zabýval, už vydal jasný signál, jak bude postupovat dále.
Uz od dob Rychetského je jasné, že ústavní soud je politická organizace, ostatně v USA si třeba ani na nic nehraje a to zda je republikanska/demokrarická většina soudu je podstatné pro politický boj i směŕování společnosti. Je navýsost pokryteckě furt něco tvrdit o jeho nezávislosti, každý ví že tomu tak není.

V pondělí se podá kompetentční žaloba včetně předběžného opatření a ve středu už zasedá ústavní soud.Tomu říkám fofr. Normální člověk by čekal roky. Ukázka pořekadla koho chleba jíš,toho píseň zpívej. Výsledek je už předem jasný, Pavel si to vybrečel .
Třetí komora (ÚS) "zatím" rozhodla o účasti prezidenta na summitu NATO.
Konečným řešením kompetenčního sporu se bude třetí komora zabývat až po prázdninách, přičemž výsledek je předvídatelný už nyní. Ústavní soudci přece nemohou svého chlebodárce z Hradu a Senátu podrazit.
Tak to je fofr. Rozhodnutí ihned. Ostatní normální lidé čekají několik let na rozhodnutí soudu. Nadlidi mají přednost. Teď už to jen otočit a pan prezident může letět sám a vláda bude pracovat v klidu doma a třeba něco vytvoří pro obyčejné lidi.
Ústavní soud: no, hrozní jsme co!
1,1 tis.