Láska za lásku, nenávist za nenávist. Hlupácká vláda s myšlením bolševika, nekorigovaného partajní disciplínou, překročila svůj Rubikon. Věřím, že rozhodnutí Ústavního soudu povede k jejímu pádu; hodně tvrdě a hodně na hubu. Všivácká odpornost její stala se již neudržitelnou. Vraťte nám demokracii!
Pavel byl za dobu ve své funkci na 61 státních návštěvách. Slušná cestovka. Ale jednou mu neschválí další cestu a utíká k soudu. Ústavnímu. No samozřejmě, když předsedou právě tohoto soudu je jeho kamarád Baxa. Takže ví vlastně už dopředu, jak tenhle soud dopadne. Nemůže ho prohrát, nemá co ztratit.
Pokud tzv. "ústavní soud" Pavla podpoří, což je dost pravděpodobné, bude to znamenat jediné - flagrantní porušení Ústavy ČR. Pavel totiž přímo požaduje, aby jím jmenovaní soudci jednorázově "vypnuli" ústavu podle jeho okamžité potřeby, a to bez ohledu na její platné znění.

Vzhledem k tomu, že většina soudců ÚS, byla jmenována prezidetem Pavlem, bude asi nejdůležitější pro rychlost jednání, kdo bude určen soudcem zpravodajem.
Pokud to bude ten správný soudce, je předpoklad, že rychlost rozhodování bude rychlejší než Bolt, s předpokladem vítěztví pocitů hradních rádců.
V opačném případě se rozhodnutí asi nestihne, protože projednávání může být širší a důkladnější, nikoliv prioritně nejrychlejší a s nejasným výsledkem...
Co chce asi tak ústavní soud dělat, nařídit někomu, koho má napsat na seznam účastníků? Proč by ta volba potom byla v rukou vlády, kdyby to byla povinnost jaksi automaticky daná? Není.
To přednostní projednání (vždyť jde hlavně o budoucí prezidenty ne? 😄) a především to, že si o to PP říká, by nemělo nechat nikoho klidným. ÚS musí pracovat bez ohledu na politiku a především politické tlaky. PP opět jen na dalším příkladu dokazuje, že žije stále ve světě,...
Žaloba prezidenta u ÚS nemůže dopadnout dobře. Jestliž soud rozhodne ve prospěch Pavla, ztratí kredit u další části občanů, která této instituci ještě věří nebo váhá. Jestliže soud rozhodne ve prospěch vlády, prezident Pavel utrpí další blamáž.
Za mne jediné správné rozhodnutí, ať se ví co a jak z Ústavy platí. To samé mělo být ohledně jmenování ministra. Turek mohl být ministrem anebo vůbec ne. A bylo by jasno. Je vidět, kdo se chce řídit platnými pravidly ať jsou jakákoliv a kdo lavíruje. Na to ten Ústavní soud máme.

Jak znám složení ústavního soudu tak rozsudek byl jasný ještě před podáním žaloby. Ovšem jestli tam Pávek pojede oficiálně nebo neoficiálně za zbrojařskou lobby bude stejně záviset na tom jestli mu Macinka podepíše akreditaci. Situaci tady bude komplikovat to, že vládní strany jsou odolné proti nátlakovým akcím podnikatelského subjektu milion chvilek, tak si netroufám tvrdit jak to dopadne. Asi to skončí u nějaké demonstrace. Pávek tam pojede asi nakonec lobovat jako soukromá osoba.
Správně! Ať tedy rozhodne nezávislý soudní orgán. Z malicherné tahanice o vládní křeslo Filipa Turka, vytvořil Macinka a Motoristé spor mezi vládou a Hradem, který nemá obdoby! Přitom právě F. Turek již několikrát dokázal, že na žádné křeslo ve vládě nemá! A dát mu dokonce zahraničí, ta by byla katastrofa! Ovšem kostky jsou už vrženy v tomto nechutném sporu a nyní záleží komu ÚS přiřkne výhru. Věřím, že to bude prezidentovi!
762