.. zakazovat vrchnimu veliteli armady, navic byvalemu predsedovy vyboru nato.. aby jel zastupovat CR na sraz nato....
je proste jen strelba do vlastni nohy a dela 5o z cele CR bananovou republiku malichernych postavicek, co si delaji naschvaly.
Tohle je pro CR ten uplne nejhorsi scenar, jak to mohlo dopadnout.
Pojedou tam za CR 2 rozhadane osobnosti, pricemz jedna nema odpovednost za nic a druha za vse. Cokoliv se partneri od Pavla dozvedi, pouziji ve vyjednavani proti Babisovi. Ten si ted ani nemuze urcit vyjednavaci strategii, jelikoz Pavel mu ji s nejvyssi pravdepodobnosti rozboura.
Uvědomují si občané České republiky, že ústavní soud zasahuje do kompetencí vlády, ruší rozhodnutí vlády a dokonce přikazuje vládě co má dělat?
Když se podíváte na článek ústavy 63 na odstavec (1) a) dále odstavec (3), tak je jasný závěr, že ústavní soud převzal kompetenci předsedy vlády.
Kam až to dospěje?
Stává se z naší republiky cestovní kancelář presidenta?

Každý normální soudný a gramotný Čech musí vidět, že rozhodnutí Babišovy vlády byla účelová msta za nezvolení Turka. Babiš se musel podvolit nátlaku Macinky, aby si zajistil jejich další podporu v podpoře svého byznysu a útocích na média a instituce, které mu překážejí v ovládnutí státu.
Od kdy ústavní soud muže nařizovat kdo pojede na zahraniční jednání. Máme parlamentní demokraci a tom rozhoduje jenom vláda.
A navíc k čemu tam bude Pavel dobrý. Žádné kompetence, úplně rozdílný názor na politické směřování a nepříliš lichotivá slova proti Trumpovi. Doporučuji vládě ignorovat to šílené rozhodnutí Ústavního soudu. Pavel=pohroma!
A v Babišově partě nyní zavládl chaos. Teď se asi dozvíme, že Ústavní soud je vlastně neústavní a podobné nesmysly. A co to všechno vlastně zavinilo? Jen samolibost a nekonečné ego Macinky a jeho bezvýznamného "kámoše" Turka. A korunu tomu samozřejmě dala Babišova zbabělost, který se bláhově domníval, že problém "vyhnije".
Je prezident nejvyšším velitelem armády ? Je. Má zastupovat ČR navenek? Je to jeho ústavní povinnost. To znamená vysloví-li přání, že chce být účastníkem jednání v zahraničí, musí mu být vyhověno.
A to zcela pomíjím fakt, že je to v NATO osoba s vysokým kreditem....na rozdíl od toho kašpara v červený čepici a s globusem v ruce a jednoho zastydlýho puberťáka.
A vy si fakt myslíte, že Klaus i Zeman by se nechali z takového jednání odstavit?
Ať vláda nikam nejezdí ať taň jede Pavel se soudci. To je hrůzné rozhodnutí a já jako občan nerespektuji toto rozhodnutí, je účelové a arogantní. Překvapuje mi, ta rychlost. Tak rychle ještě nikdy nerozhodli. Jestli vláda za něco stojí, nepojede tam. Za mě, je to hrozná nehoráznost.
ÚS ukázal, že není nestranným a nezávislým orgánem státní moci. Svým rozhodnutím a zvláště pak jeho odůvodněním brutálně zasáhl do pravomocí vlády. Odvolávání se na zvyklosti je v současné chvíli zcela nerelevantní. Všichni dosavadní prezidenti se totiž v zahraniční a obranné politice podřizovali vždy politice vlády. To Pavel odmítá a prezentuje v zahraničí své vlastní názory, které jsou od těch vládních diametrálně odlišné. Toto ÚS vůbec nezohlednil...
272