Napřed se měl nechat trochu pokousat a potrhat. A teprve pak střílet, aby měl prokazatelný důkaz napadení. Jé, moment, to by taky nepomohlo - ihned by se vyrojily komentáře, jak je tuze zajímavé, že mohl střílet, když ho zrovna trhá medvěd, že si to určitě udělal dodatečně sám. Tedy opět špatně. Přitom k žádným napadením člověka medvědem na Slovensku nedochází, čili to bylo zcela neodůvodněné. Jé, moment vlastně... Jak říká známý právník: ,,Lépe být...
K myslivcům nechovám nějaké výrazné sympatie, ale vůbec to nedokážeme posoudit, co se tam odehrálo... škoda, že není další zmínka o mláďatech.. Ale jako laik si umím celkem představit, že pokud na vás uprostřed lesa vykoukne medvěd s mladými a je třeba 50 i více metrů od vás, nemáte moc času k přemýšlení ani moc možností k výběru, co udělat..
Spousta lidí tu vykládá, že ten myslivec měl počkat a střílet až poté, co na něj medvědice skutečně zaútočí. Obávám se, že by už neměl šanci. Předpokládejme, že mezi nimi byla vzdálenost cca 100 m. Medvěd ji dokáže překonat za 15-20 vteřin. A zastřelit v té chvíli velké zvíře běžící proti vám značnou rychlostí je prakticky vyloučené. Takže by se ten člověk vystavil obrovskému riziku, kterému se nedalo jinak zabránit.
Moc dobre nasi predci vedeli, proc se medvedu zbavili. Je to pro cloveka obrovske nebezpeci. Maji byt v parcich a rezervacich. Jakmile se blizi lidskym pribytkum, tak je zle. Takze bud vystrilet lidi, nebo medvedy, dohromady to nikdy neslo a nepujde.
236