Kancelář Veřejného ochránce práv je snad apolitická organizace, která má řešit problémy občanů, ne demonstrovat za platby poplatků médiím, která už dávno nejsou nezávislá. Když chtějí demonstrovat, tak za to, aby koncesionářské poplatky neplatili ti, kdo ani nemají televizi. Tam by to možná smysl dávalo.
Myslím, že státní zaměstnanec v takto vysoké funkci by se měl zdržet veřejných projevů sympatií k jakékoli skupině národa. Vytváří to potom falešný dojem, že má někdo větší pravdu než jiný! A ne vždy (jako v tomto případě dvou černých děr) to musí tak být. Doposud jsem si práce všech ombudsmanů vážil a doufám, že nebudu mít další důvod ho kritizovat!
Cit. "Podporu stávkujícím médiím veřejné služby v pondělí vyjádřili i nová ombudsmanka Eva Kostolanská, dětský ombudsman Martin Beneš i jejich zástupce Vít Alexander Schorm."
A přesně tohle je naprosto špatně. Právě oni mají povinnost ze zákona být nestraničtí a rozhodovat ne podle svých sympatií, nýbrž podle litery zákona.
Takže sorry, ale tímto svým jednáním popřeli statut svého úřadu. A je naprosto jedno koho a v čem podporují. Vždycky to bude špatně.
To se soudružka ombudsmanka brzy odkopala. A celá její partička. Zjevně nepochopili poslání veřejného ochránce práv. Spletli si strany – místo zastání se práv občanů před úřady a institucemi se zastávají nedůvěryhodného, neprůhledně a nehospodárně hospodařícího molocha. Smutné. Bylo by asi dobré zabývat se i touto kanceláří.
Lze pochopit přízeň paní ombudsmanky, ale pouze jako soukromé osoby. Politika je součástí každé veřejné funkce, ať souhlasíme, nebo ne. Jestliže složila slib nestrannosti a záležitost se netýká přímo její práce, dala nyní své nestrannosti a objektivitě veřejně "nafrak."Pro část rodičů (naší "rozdělené společnosti") se tímto skutkem stala nedůvěryhodnou.
Děkuji vrchní ombudsmance a její kanceláři za podporu nezávislosti ČT a ČRo.
Předpokládám, že dalším jejich krokem bude návrh zákona, který zruší jejich financování ze státního rozpočtu a zavede financování přímo občany.
Jen to totiž zajistí jejich nezávislost, které dosud mnoho nepředvedli.
Svobodu musíme bránit.
Nedáme jim to tak snadno.
Dobře, že se Kancelář veřejného ochránce práv a ochránce práv dětí přidala.
511