Předchozí vlády (zejména ODS) PVO tak zdevastovaly, že nechybělo moc a zanikla by úplně. I taková varianta se totiž v minulosti zvažovala. Napravit tenhle stav není na jednu vládu, ale na celou generaci.
Zajímavostí budiž fakt, že na té devastaci se aktivně podíleli titíž politici, kteří dnes obviňují vládu AB z ohrožení obranyschopnosti země.
Česko má řešit protivzdušnou obranu a těžkou brigádu. Jelikož nejsem odborník, může mě někdo vysvětlit, na co potřebujeme velmi drahé útočné f 35, když máme budovat protivzdušnou obranu a těžkou brigádu?
Vůbec nechápu, že ještě nemáme nakoupené Patrioty nebo nějakou jinou vyšší vrstvu ochrany❗️❗️❗️
Fiala objednal F-35, to je super, ale Babiš už by měl dávno jednat o nákupu ochrany před balistickými raketami.
Nic takového jsem zatím neslyšel, SPYDER je opravdu jen pro ochranu lokálních cílů, neboli jsou to takové lepší "prskavky".😉
Takže my se opravdu chystáme na válku s Ruskem? To je pěkná budoucnost pro mladé lidi. Potom se nedivím, že nechtějí mít děti. Dotlačte válčící strany k jednacímu stolu a obnovte obchod s Ruskem. Když nemáme starosti ze zemětřesením, tornádem, povodněmi, Covidem tak se musíme alespoň chystat na válku.
Vybudování solidní PVO bych ještě chápal. Když se člověk ale dívá na záběry z Ukrajiny, tak tanky a těžká obrněná technika za miliardy, je jednoduše ničena jedním dronem za 30 tis. Zjišťujeme, že válka se vede úplně jinak a dron vás najde všude ve dne i v noci.
…jde o přesun západních zbraní blíž k východu, protože Česko je součástí alianční obranné linie.
…aby se vytvořila odrazová zóna.
procenta HDP nejsou přímou obranou českého státu, Jsou obranou geopolitického prostoru, do kterého stát patří.
Přímá obrana tedy koho a čím a čeho?
Odpověď:...

Škoda že minulá vláda, která tady křičela že jsme ve válce nedodržela ani ty dvě procenta HDP. Ale splátky dopředu které nikdo nechtěl to zvládla posílat, místo toho aby z těch mimořádných splátek pořídila PVO. Ale radši kupovala unikátní drony od Pojara jaké svět neviděl a nejdražší polní kuchyně na světě. Můžeme aspoň vojáky NATO na bojišti dobře nakrmit, vzhledem k tomu že ty polní kuchyně mají dražší vybavení než michelinské restaurace.
Nemůžeme budovat těžkou brigádu. 7.5mld od Agrofertu přestal Babiš vymáhat, 18mld nesmyslně rotujeme elektřinu, 21mld jsme armádě sebrali. Zákon který premiéra zcela osvobodí od střetu zájmů připravujeme, takže začneme sosat dotace z národního rozpočtu, EU neproplatí, a tedy na obranu nemáme. Koblihe jsou ale spokojené.
158