Pan Macinka vůbec nepochopil, že žalobou se nazývá každé podání u soudu. Pokud jsou některé kompetence nejasné a obě strany, kterých se to týká mají rozdílná stanoviska, není lepší cesty, jak zabránit sporům, než se obrátit na soud, aby kompetence vyjasnil. Tady vůbec nejde o konfrontaci, ale o jasný výklad pravidel dle Ústavy. Nechápu, čeho se Macinka bojí. Jestli má Macinka pravdu, bude se muset napříště při každé plánované cestě do zahraničí prezident...

Prezident Pavel podal k Ústavnímu soudu kompetenční žalobu.
Moc by mě zajímalo, jestli by se takto “rval” o mezinárodní schůzku, kdyby se nejednalo o armádu a o zbrojení. Ale třeba o ekonomiku. Nic bych za to nedal, že by se takto “nepral”.
Celá tahle situace je nanejvýš trapná a ubohá. Uražená ješitnost pana Macinky, se prostřednictvím pana Babiše dostala do vrcholu trapnosti.
Odmítání účasti prezidenta republiky na aktuálním summitu NATO, je jen ubohou, dětinskou odvetou za (oprávněné) odmítnutí pana Turka na funkci ministra. Stydím se za naši vládu, která osobní zájmy povýšila na tuto trapnou hru a je mi smutno z toho, kam se tato země dostala...vzpomeňte na dobu "před Babišem"...ano, byly...

Kdo to je?
Během studia na opavském vojenském gymnáziu se v prosinci 1979 stal kandidátem na člena Komunistické strany Československa (KSČ), za člena KSČ byl přijat v prosinci 1981.
V té době plnil v ročníku studentů VVŠ PV LS funkci zástupce velitele pro věci politické, tedy politruka.
V letech 1983 až 1984 předsedal základní organizaci KSČ, byl v té době také...

Pavel je s tou umanutostí už hodně trapný. Namísto aby se řešily reálné problémy lidí, tak se tady několik měsíců probírá úplná hloupost, která není pro nikoho, vyjma Pavla, důležitá. Jen se ukazuje, jaké má priority. Lidé a jejich problémy to nejsou. Je to pozér bez obsahu. Je to už tak protivné, jako když minulá vláda mlela pořád o zbrojení a Ukrajině.

"předpokládá u výkonu některých pravomocí prezidenta součinnost vlády – součinnost, ne schvalování" - takže prezident velí a šéfuje vládě? Prezident se chová jako puberťák, který když není po jeho se rozbrečí a jde někomu žalovat. Nevolil jsem ho, ale snažil jsem se si ho vážit. Bohužel nic.
Některým vadí:
Když prezident je aktivní a třeba zahajuje dětskou olympiádu (děti na to budou mít vzpomínku ještě hodně dlouho)
Chce otevřít diskusi o euru, ke kterému jsme se zavázali
Záleží mu na bezpečnosti Česka
Chová a vyjadřuje se slušně.
Nevadí:...
,,Pavel opakovaně připomínal, že v Ústavě je výslovně uvedena pravomoc prezidenta zastupovat stát nevenek. ."
To sice je, ale není tam, že musí vždy. Tu pravomoc mu nikdo nebere, ale o složení členů delegací rozhoduje vláda a ta také za to nese odpovědnost. Vláda a nikoliv prezident.
Prezident se rozhodl jit cestou, kterou by mel jit kazdy vysoky politik, pokud dojde k nazoru, ze muze byt porusovana ustava.
Uplne stejne mela postupovat vlada v pripade nejmenovani ministra, pokud byla presvedcena, ze to je v rozporu s ustavnim poradkem.
V zajmu zachovani ustavni poradku a demokracie.
Touhle zalobou muze prezident dokazat i to, ze ma mene pravomoci, nez doufa, ze ma. A i to muze byt zcela spravne vysledek, se kterym bude treba do budoucna pocitat.
Nejsmutnější na tom celém nakonec pořád je, že jako prakticky jediní v téhle bezpečností situaci nedáváme na obranu ani to naprosté minimum v podobě 2%. Prezidentovi jinak samozřejmě nezbývá nic jiného, když se Babiš nechá vodit zájmy Macinky a Okaamury.
1,6 tis.