Prezident má velkou šanci právě zostudit celou vládu v čele s Babišem. Jenže StBak to nechápe. Hlavně aby byli dotace a imunita. Čím míň lidí vidí a ví co se děje, tím méně lidí si stěžuje. Proto ovladnutí ČT a ČR proto se snaží ovládnout soud a proto větší pravomoci pro policii.
Perfektně jste rozebrali KROK2 sporu.
Co takhle rozebrat ten první, prapůvodní. Uražená ješitnost Koláře za Sarajevo, kterou prostě Klausovi nemůže dodnes odpustit, proto mu dělá naschvály skrz Motoristy. Nějaký Turkův nacismus či moštárna jsou jen zástupné maskování dětinskosti Koláře. Kdyby PP jmenoval Turk ministrem, žádný KROK2 by nenastal. Prostě začal si hrad.
Nemyslím, že by bylo v Babišově zájmu nechat prezidenta doma. Krom toho, že ho Pavel porazil v prezidentských volbách, je mu asi ukradený a neřeší ho. Otázka zní, proč se Babiš nechá od Motoristů vmanipulovat do rozhodnutí si prezidenta zbytečně pohněvat. Úplně zbytečně prohlubují příkopy.
Slabý prezident, kterého vodí lidé v jeho okolí, se obrací na Ústavní soud, který bude rozhodovat politický spor. Tento člověk se měl věnovat obraně státu a nikoliv jeho destrukci. Do roku 2019 míval realistická a pragmatická stanoviska a toho se měl držet. Bohužel je osobnostně slabý a tak se nechal přesvědčit, že se stane dobrovolně loutkou. Smutný příběh.
Slabý premiér mezi mlýnskými kameny, zatímco jedné straně jde o zachování osobnosti a pravomocí prezidenta (aby z něho vláda nedělala pouhého pokladatele věnců) a na druhé straně pomsta Macinky za nejmenování Turka
171