Někdo jde na fotbal, někdo na bazén, někdo na zmrzlinu a někdo holt na demonstraci za neexistující nezávislost.
Proč neexistující? Inu, to je snadné. Aby byl někdo nezávislý, musí být především soběstačný. Pokud jeho existence závisí na přísunu prostředků od kohokoliv, nemůže být nikdy nezávislý.

Z pohledu zaměstnance je protest pochopitelný. Kdo by neprotestoval proti tomu, že musí začít přemýšlet a šetřit? Kdo by neprotestoval proti tomu, že se někdo pokouší "narušovat jeho kruhy" a ohrožovat letité prebendy? Kdo by neprotestoval, když po něm chtějí začít dodržovat pravidla, která už léta nikdo nevyžadoval, tudíž nikdo ani necítí potřebu se jimi neřídit?
Z pohledu potenciálního konzumenta obsahu to už vypadá jinak, proto se nejspíš stávkující...
"Tak ať přitvrdí... budou chodit stále do vysílání v černém, třeba i s černou rouškou přes hubu, nebo černou páskou přes oko, mohou chodit pozadu, mohou přidat další černé lišty v TV a posunou o další minuty začátek pořadů...atd. Koho to tankuje, tak ať zaplatí pár odpustků rezatci a chlívku a jde demonstrovat. Mně osobně úplně šumák a jsem přesvědčen, že i většině společnosti."

Na zalidněné úvodní fotce je tedy husto. A to je jen zlomek ze cca 3000 zaměstnanců, z nichž min. tisícovka je nadbytečných. Stačí zredukovat nesmyslný počet kanálů na 2 max. 3 a bude na provoz dostatek peněz. O žádnou nezávislost nejde, ta tady nikdy nebyla - za Fialovy vlády obzvlášť.😉
Mě by zajímalo jestli oni protestující čtou komentáře lidí na toto téma? Z nich je zjevné, že většina společnosti požaduje větší hospodárnost, transparentnost a dnes už změnu financování, která jediná se mění a není žádným útokem na nezávislost. Stejně tak byla média závislá, když výši poplatků určovala taky vláda. Tak jednoduché to je. Jde jen o prachy.
Absolutně nemuselo k ničemu dojít, pokud by zpravodajství ČT a soukromníci ala pan Šídlo, včetně dalších aktivistických slepců a nedemokratů tolik nebojovalo proti Babišovi. Normální člověk cítil a stále cítí, že je to za hranou, že veřejnoprávní média nedělají nezávislou novinařinu. Dnešní vláda se chová naprosto logicky, jen nechce přílévat olej do ohně tím, že dění pojmenuje pravým jménem. A to je vedení zpravodajství, které není schopno, bez jakékoliv...
bojí se, že přijdou o penízky, zvykli si na mega platy a teď se hrozí toho, že jim to skončí.....banda nenažraná, to se jim to žije z povinných poplatků....jen chtějí víc a víc a sedřít pracující lidi z kůže......ať si vás dotuje Fialova banda, nakradli si toho dost za ty 4 roky a tak ať si vás z toho platí, stejně jste poplatní jenom jim, vy vydřiduši.....🤬
Myslím si, ze ma každý možnost poplatky platit. Já je platit nechci. Vadi mi taky ,že Česká televize neni kontrolována, jak s penězi zachází.Soukromé televizní stanice mají méně zaměstnanců a mohou tvořit,dělat nové pořady, myslím že jsou taky nezávislé.A určitě vice jako ČT. Je to můj názor .Tak do mě 😉👍
Vláda Agrofertu a národní destrukce potřebuje zničit nezávislá a objektivní média veřejné služby.
Takhle nastupují všechny tyranie.
Tohle je přestupní stanice na započaté cestě do nesvobody.
Jak je stávka i včerejší demonstrace nespokojené občanské společnosti rozčilují, jak je štve, že nemlčíme, ukazuje zesílená aktivita botů i stovky vzteklých komentářů jejich zmanipulovaných voličů.
1,4 tis.