To se možná budeme divit, až se po summitu dozvíme, co všechno a komu prezident třeba nasliboval. A chtěl bych vidět ten upřímný a šťastný výraz v obličeji pana prezidenta, až si bude podávat ruku s prezidentem Trumpem, možná bude i společná fotka s úsměvem od ucha k uchu. Jo, a pane prezidente, prosím pěkně, moc Česko za nesplnění procenta výdajů na obranu nepomlouvejte, pokud možno o něco méně než v Estonsku. Občané Vám za to budou vděční.
Tady vůbec nejde o nějakou mstu ze strany některých členů nynější vlády ... všechno začalo prohrou bývalé vlády. To nestrávil ani pan prezident ani média ... a dávají to najevo při každé příležitosti. Zářným příkladem je Milion chvilek, není třeba komentovat.
No a teď už to jen graduje a předpokládám, že jsme teprve na začátku.
Pan prezident si snad uvědomuje (alespoň to prohlásil), že bude respektovat stanovisko vlády na summitu. Ovšem z minulosti víme, že má selektivní...
Totéž může tvrdit i Macinka, či premiér, protože PP se svým negativním postojem vůči volebnímu výsledku netají od první chvíle. Následovaly tanečky se jmenováním premiéra, Turka, podání tr. oznámení kvůli Macinkovým SMS, podpora protivládním demonstracím Milionu chvilek, kritika vlády v otázce výdajů na zbrojení- a to i v zahraničí. Nově samozřejmě kritika připravovaného mediálního zákona s podporou stávky, o cestě na summit NATO nemluvě .Je mi líto, ale...
„Pustí ho jen na piknik…“
Ano, přesně tak. NATO, organizace 32 států, která plánuje obranu Evropy, teď sedí a řeší, jestli českého prezidenta posadí na deku nebo na lavičku.
Tohle je úroveň analýzy, kterou by záviděl i bulvární horoskop.
„Šťastnou cestu, soudruhu prezidente.“...
Rozvedcik jaksi zapomina, ze zadny jiny prezident nezkousel delat vlastni (zahranicni) politiku rozdilnou od politiky vlady.
Tak samozřejmě že prezident jako vrchní velitel ozbrojených sil by měl zastupovat ČR v NATO, samozřejmě ideálně s premierém a ministrem obrany, byť mají třeba spory. To co tu ale předvádí šestidemolice s Babišem je vrchol ubohosti. No jsem zvědaví co z toho ještě vzejde. Však i Zeman by v roce 2022 jel kdyby mu to dovolil zdravotní stav, a to už plně probíhala válka na Ukrajině.
Mne tyhle hrátky opravdu nebaví, nechci řešit, kdo začal, ale premiér by se měl s prezidentem gentlemansky dohodnout.
Jásání opozice je poněkud předčasné, prezident pojede, ale co dál ? Dostane snídani, oběd a večeři a přistýlku v hotelu ?
ÚS potvrdil výslovně, že za zahraniční politiku odpovídá vláda a z předběžných informací plyne, že se jednání bude točit v oblasti politiky. Jó, kdyby se plánoval útok na Rusko, tam by byl asi PePa lepší.
To jsem zvědav, jak to v tom Turecku dopadne. Jestli si pojedou každý to své, tak z toho nemůže vzejít nic dobrého. A dost pochybuji, že PP bude ctít rétoriku a politiku vlády.
607