Asi ano. Pomalu se blížíme k prezidentskému systému. A PePa to dost svými projeví naznačuje.
„O tom, jestli se zúčastní kterékoliv součásti summitu, tedy neformální večeře nebo hlavního jednání, rozhodne prezident. Ne vláda, ne ministr zahraničí,“ uvedl Pavel
Jen bych dodal, že nikoliv prezident, ale o tom rozhodne organizátor summitu kdo kde bude a čeho se zúčastní.

Za kampaní na Petra Pavla stojí v první řadě Petr Pavel.
Jeho chování a politické vystupování je v absolutním protikladu oproti tomu co sliboval před volbou prezidenta.
Je to první prezident od roku 1918, který se stal vůdcem opozičních partají.
Vážená, tady nejde o to, vytahovat na PP špínu. Tady jde o jeho vystupování a chování. Živě si ho lze představit, jak dupe nožičkama a křičí, já chci do Ankary, já musím do Ankary, jinak Vás všechny sejmu. A kritizovat ho může úplně každý občan této republiky. I když není prezidentem lidu, bohužel, je prezidentem sám pro sebe, jako dokonalý a sebestředný narcis. A troufám si tvrdit, že se to ukáže při volbě.
Pavla může kritizovat jen velikán morálni autority, píšete, no to je těžké, když o tom kdo je morální autorita rozhodujete vy sama. Ty, které jste jemovala uplně neodsuzuji, ale mám k nim vyhrady, včetně Havla. Takže kdo je tak čistý, že by mohl kritizovat. Je opravdu zarážející jak moc chce Pavel jet do Ankary. A jistě za tín není morální princip, ale podle mě vypočitavost jeho chlebodárců. Asi tak
Pokud prezident bude vedoucím delegace, tak to za Fialovu vládu pěkně schytá a dostane kartáč, jaký ješte ani jako voják nezažil. Bude mít to, co chtěl, velkou ostudu, protože se z toho nebude moct na rozdíl od Babiše vykecat. Prostě se díky opozici, jejíž je lídrem svou vlastní vinou a naivitou dostal do pasti z které není úniku. Babišova vláda bude sobliga, protože se rozhodla, že závazek 2% do konce roku 2026 splní.
Ale ne, jen ať šéfuje pan Pavel, když o to tolik stál. To, co řekl o prezidentovi USA, mu jistě přinese uznání Trumpa a potlesk ostatních za odvahu. No a vysvětlit a zdůvodnit, proč v minulých letech ČR neplnila svůj závazek, to je maličkost. Byl v posledních letech prezidentem, s Fialou si rozuměli, tak argumenty bude mít určitě pádnější, než Babiš, který byl v těch letech v opozici.
Jestli se pan prezident Pavel a jeho přítel po boku, pan Petr Kolář, nyní zajíkají blahem z dosaženého vítězství, tak mají smůlu. Je to obrazně řečeno "Pyrrhovo vítězství". Když se podíváme na jejich půlroční snahu řešit situaci na české politické scéně, tak se nějak minula účinkem. Tím co dosud pan prezident dělá je vzhledem k tomu, že chce znovu kandidovat naprosto kontraproduktivní. Mnozí občané a jsou jich odhadem statisíce, kteří ho dříve volili, tak...
Tak za prvé - neřídím se jak píšete " dezinformacemi, které se na nás řítí každý den z Ruska a z Izraele." Vojáčka jsem nevolila a ani nikdo z rodiny a příbuzenstva za jeho minulost a kousek zveřejněného jeho životopisu ( kdy mu otec krásně vysvětlil 1968 a on narozdíl posměškům spolužáků plně souhlasil ), pak před zvolením se obhajoval, že v 27 letech prozřel a obrátil se po revoluci o 360 stupňů ( kdyby řekl, vybral jsem si povolání, vždy jsem byl voják...
Ve svém profesním životě jsem už poměrně dávno prohlásil, že "s někým bych objel celou zeměkouli a s jiným bych nejel ani tramvají do Dejvic !" A této své zásady se držím stále ! Raději bych si zlomil nohu, než bych jel třeba do Brazilie s někým, kdo by si vynucoval tuto cestu, když by věděl, že tam není pro svoje jednání a umanuté prosazování vlastní osoby vítán. Tudíž, nechal bych ho v tom úplně samotného, ať si tam dělá i se svým doprovodem co chce, ale...
Někdo, kdo je z výkonu své funkce neodpovědný by se měl držet zpátky.
263