Cokoliv, co ukáže partičkám, jako Motoristé sobci, kde je jejich kout, je dobře.
Jsem plně pro, aby se trošku rozčeřila voda v politice, ale ne stylem, že se do ní pustí parta pubošů, co umí jenom tůrovat a flusat na každého, kdo se na ně škaredě podívá.
Ano, prezident a vláda jsou orgány, nemají práva. Ale občané České republiky mají svá práva, a mezi to patří mimo jiné i právo volit. A pokud si nějaký státní orgán přisvojí pravomoc patřící jinému volenému orgánu, jsou pošlapána tato práva volit, protože občany zvolený zástupce nemůže prosazovat vůli voličů.
Gerlochova argumentace, že když prezident jakožto orgán nemá práva, není důvod pro předběžné opatření, je tedy zjevně vadná. Protože nebere v úvahu...
Moc se bojím o další směřování České republiky .
V bývalém předsedovi ZO KSČ, ospravedlňovateli vražedné Sovětské okupace, se začíná probouzet další generál Pinochet, na evropské poměry, jedná jako ve svých počátcích komunistický generál Jaruzelski, nebo později odsouzení generálové republik bývalé Jugoslávie!!
Jak generál prezident Pavel,tak předseda ÚS,jsou navíc,velcí podporovatelé spolku zvaného Milion Chvilek!! Tudíž i opozice! Česká republika,nikdy...
V prvním kroku by bylo třeba změnit volební systém, aby se do parlamentu nedostávaly zoufalců a kreatury jak macinek, traktůrek, reichl a podobné nuličky, které za podpora estébáka bureše posouvají politickou nekulturní do stále nižšího bodů. Zlatý mstivý alkoholik Zeman.
Pokus o puč to byl, v tom má ministr zahraničí Petr Macinka určitě pravdu, a to už z toho důvodu, že Ústavní soud nerozhoduje aktivisticky, ale závazně, a jeho názor není projevem aktivismu, ale moci.
Pokud tedy rozhodl bez opory v čl. 63 odst. 4 a to tak, že vláda je zbavena odpovědnosti za své rozhodnutí, kterým odmítla účast prezidenta, a tuto odpovědnost převzal právě Ústavní soud, pak lze hovořit o puči, tj. o užití moci, která náleží vládě, jiným než...
Názor pana Gerlocha beru. A proto se včera o předběžném rozhodnutí na ÚS hlasovalo.
Jestli dobře počítám 9 pro, dva proti.
Takže slovy Járy Cimrmana. Můžeme mít jiný názor, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak vše, co proti tomu můžeme dělat.
P.S. Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.
Pan politolog otáčí skutečnost naruby. Aktivismus je ubírat prezidentovi pravomoci, vybočovat z tradic. Byla to i vláda Andreje Babiše, která nikdy v minulosti neschvalovala účast prezidenta a vždy jen vzala na vědomí. Pokud tedy někdo provedl akci (aktivismus je od tohoto slova), pak to byla právě vláda, která změnila ustálené pořádky.
.
Tím, že tmu nazveme světlem a světlo tmou, nezačneme v noci vidět.
603