Pokud Babiš a Macinka prezidentovi ustoupí a Pavel se stane vedoucím delegace, popř. se zúčastní oficiálních akcí, bude to jejich prohra v očích voličů. Určitě si jsou si toho vědomi. Ještě může být veselo... Třetí komora (ÚS) možná přispěchá s nějakým dodatkem. Co by pro svého chlebodárce neudělala...
"kdo bude na společné fotografii ze summitu společně s předními světovými státníky "
pokud by tohle byla pravda , tak je potřeba udělat vše aby tam nebyl .
Je to neuvěřitelné, ale vše tomu nasvědčuje. taková zarputilost a fňukání to se jen tak nevidí. O ničem nemůže rozhodnout , za nic neodpovídá, . Ta fotografie je jediné o co tu jde.
Doufám že to jeho voliči vidí a v dalším období to hodí raději někomu jinému .
Delegaci povede premiér. Prezident se zúčastní, když si to vymohl u Ústavního soudu. Ale bude tam jako páté kolo u vozu, protože program s jeho účastí nepočítal. Což se Babiš prezidentovi snažil vysvětlit. A je také otázkou, jak se tam dopraví. Zřejmě transportním letadlem armády, CASA. Tedy jako zásilka, spíše balík, který nikdo neobjednal a je pouze do počtu. Tak to se vyplatilo, tlačit na pilu a štěpit společnost. Děkuji, prezidente! Váš volič Jarda.
....jako musím říci, že pan Pavel má skvělé poradce a fázuje svou strategii přesně kam potřebují a asi s cílem, úplně vytlačit vliv pana Macinky a vlády. Nejprve soud, nyní protokolární postupy a co bude pak?
Osobně se mi to celé hnusí a i přístup pana prezidenta a nyní již vím, že jsem při prezidenských volbách neudělal dobrou volbu ač částečně s ním souhlasím že pan pan Macinka nechová adekvátně k pozici jakou zastává + neuctivě a bez pokory k hlavě státu...
Ať jede ten nebo onen nebo oba, ale ať si ujasní, kdo bude obhajovat výši nákladů na obranu. Ten by tam měl sedět určitě. Zbytek jede stejně jen na výlet.
A myslím, že prezidentská návštěva Estonska naznačila, že výši nákladů by určitě neměl obhajovat pan prezident.
Jájínek Pavel se vybarvuje. Jemu nejde o ČR, ani další prezidenty, za půl roku nebyl schopen vysvětlit, jaký bude jeho přínos nad rámec toho, co bude projednávat vládní delegace. S odpudivou bytostí si ruku nepodá, není ekonom, financím rozumí jako koza petrželi, obhajovat nedodržení 2 % vlády Fialy asi nebude, ty současné možná taky ne ... proč tam vlastně chce letět? Zbrojaři jsou asi mocná lobby. ÚS sehrál nedůstojnou roli a zapletl se účelově do...
"Proč takový spor o formální protokolární funkci šéfa delegace? Kromě samotných jednání a setkání jde o jeden zdánlivý detail - o to, kdo bude na společné fotografii ze summitu společně s předními světovými státníky, která pak obletí všechna média."
Hlavně aby nepostavili Pepu vedle odpudivé lidské bytosti 😮
Doposud nám prezident nesdělil, proč tak nutně musí být součástí delegace. Určitě pro to má pádný důvod a proto by měl být nominován na hlavní jednání a nikoliv na neformální večeři.
Někdo by již měl hradu vysvětlit, že se nejedná o vrchního velitele ČR a ani tu nemáme prezidentský systém, ale parlamentní demokracii.
Akreditace, doprovod, fotoaparát a možná lékárničku, kdyby bylo potřeba tam někoho zachránit, místo v letadle a tečka. O tom, že to povede jsem tam nic nečetl a rozhodně to z toho PO "jasné" není. Ale to si kluci, které tento člověk do funkcí jmenoval, měli uvědomit.
280