No, poslední vyjádření z Hradu je, že pokud prezident někam už jede, tak je automaticky šéfem delegace a (cituji) "je to právě šéf delegace, kdo například rozhoduje o jejím složení".
V duchu této hradní filosofie se tedy hypoteticky může stát, že PP se prohlásí (možná i s podporou ÚS) za vedoucího delegace a na summit ani Macinku, ani Babiše vůbec nevezme.
Pak by paradoxně uzavíral dohody ten, který za ně nenese odpovědnost a...

Souhlas, Pavel je vlastenec, není mu lhostejné, že zemi řídí banda populistů, která se ani pořádně nestará o naší obranu.
A to je podle mě jen špička ledovce.
Zatím činnost této vlády hodnotím jen negativně.
Já stále doufám, že se dočkám něčeho pozitivního, co tato vláda udělá...🤔
UDĚLEJTE PROSÍM ASPOŇ JEDNU POZITIVNÍ VĚC❗️🙏

PePa je pěkně namistrovanej! ÚS sice nařídil vládě zařídit akreditaci, aby se mohl summitu účastnit, ale ničím prezidenta nepověřil, tudíž kde bude a nebude, přece o tom teď PePa nebude rozhodovat, navíc, když pozvánky a program summitu je již dávno navržen. To, že je automaticky pověřen vedením delegace určil kdo? Jen PePa! Tohle ještě bude pěkná šaškárna.

Jsem na pana prezidenta hrdý, každý den mi ukazuje ze je ten správný člověk ve své funkci. To že ukončil žabomyší válku tím že nechal rozhodnout soud bylo nejlepší rozhodnutí co mohl udělat. Snad se mu už vláda nebude říkat že něco není v jeho pravomoci když sám ústavní soud řekl že je. Je to největší zastánce demokracie v současné ČR, děkuji pane prezidente že demokracii chráníte a chráníte před totalitou jenž by někteří členové koalice chtěli nastolit…
Dobře jsme zvolili.
🙂
1,5 tis.