Pro zdejší "odborníky" na tom kdo, co může a nemůže popořadě:
Protokol NATO: Kdo má na summitu přednost?
-Vládnoucí monarcha / papež / hlava státu
-Předseda vlády
-Viceprezidenti a zástupci hlav států
-Guvernér nebo premiér státu či provincie na vlastním území
-Generální tajemník NATO a generální tajemníci dalších mezinárodních...
Mám pocit, že se pan Macinka mýlí. Pokud v pondělí vláda oznámí, že delegaci Pavel nepovede, tak ten podá v úterý kompetenční žalobu a hlavně předběžné opatření a ve středu už delegaci vede. Stalo se tohle přeci zvyklostí a tu ÚS 100% uznává. Pokud to takhle půjde dál, tak tu bude ještě sranda.
Macinka nic jiného nedělá jen naplňuje nařízení ÚS. ÚS soud asi nemohl nařídit,že tento hradní doveda bude šéfem delegace. On si to myslí,ale to asi nemůže nikdo nařídit,protože za nic nezodpovídá.A kdo za nic nezodpovídá,nemůže bát vedoucí.To je jako normálně v životě.
No, poslední vyjádření z Hradu je, že pokud prezident někam už jede, tak je automaticky šéfem delegace a (cituji) "je to právě šéf delegace, kdo například rozhoduje o jejím složení".
V duchu této hradní filosofie se tedy hypoteticky může stát, že PP se prohlásí (možná i s podporou ÚS) za vedoucího delegace a na summit ani Macinku, ani Babiše vůbec nevezme.
Pak by paradoxně uzavíral dohody ten, který za ně nenese odpovědnost a...
1 tis.