No on není až tak kladečem věnců (ostatně při počtu svátků moc práce nemá) a vysoký erár spíš projezdí po výletech.
Ale je spíše směšnou figurkou na české politické scéně a zde bych mu ten honorář za vystoupení i uznal.
V této nonstop online parodii na prezidenta by těžko uspěl i oskarový herec z Hollywoodu.
No uvidíme co na to ÚS. Takový konflik za 36 let nebyl. I když Klaus se také kdysi bránil podepsat Lisabonskou smlouvu a nakonec podlehl. U nás má prezident opravdu jen reprezentační funkci. Bohužel nesystémová přímá volba mu dala zdánlivě silný mandát, ale jen zdánlivě. V Ústavě to zapomněli změnit.
Triumvirát umektaných šašků se zuby nechty brání účasti prezidenta protože vedle něj by bylo ještě více patrné, jaká skvadra nekompetentních dementů tentokrát na summit dorazila - uškemraný makak, vytlemená micinka a velitel čety bez viditelného vlivu
Ve skutečnosti v Česku je prezident jenom kladeč věnců a kdyz se mu to nebude líbit, tak vláda může vyškrtnout z rozpočtu kapitolu o financováni kanceláře prezidenta, pak si můze Petr Pavel shánět těch půl miliardy ročně u svých sponzorů a nebo své poradce a úředníky platit ze svého.
Pavel je zážitkový prezident. Včera si zajel na motorce do Brna na MotoGP a věnoval se svému dalšímu koníčku, fotografování. Setkal se tam i s Valentinem Rossim. Za své funkční období už navštívil cca 60 zemí. A ještě se něco nacestuje. No ale je pravdou, že u kladení věnců v Lidicích prý chyběl a chyběl i u kladení věnců v Resslově ulici při uctění památky parašutistů z operace Anthropoid. A tam by jako být měl!!!😡
Nejvíc mě na tom celým mrzí, jak bylo zmíněno, mrhání lidským potenciálem. Pavel tam ty lidi osobně zná, má kontakty a politika se nedělá od pultíku, ale v přestávkách se šáněm v ruce. A všichni víme, že s kontakty je život jednodušší.
To je jako byste byli nějakou náhodou pozvaní do domu Ferrariho, ale Pininfarinu byste nechali sedět doma na pohovce, protože trucujete.
626