Předběžné opatření by nemuselo být, kdyby měl Babiš koule, rozhodl to zcela jasně dříve (ne účelově neposlední chvíli) a pan prezident by podal kompetenční žalobu dříve. Jsou to propojené nádoby a klauni z ANO a Motoristů se propočítali 😉😂

Jasně. Soud vyhověl Pepa s požadavkem na předběžné opatření. Přikláním se názorově k těm dvěma. Předběžko je v tomto případě nevhodné. Jeho účel je takto pouze vyhovět Pepa. S odvrácením škod, nebezpečí to nemá co dělat. Tato věc situaci neuklidní, naopak.
(výstup AI, neberte jako bernou minci):
Pokud by někdo dlouhodobě a vědomě podrýval principy právního státu, mohlo by se teoreticky diskutovat o tom, zda takové jednání směřuje proti demokratickému řádu. To by ale byla složitá právní otázka, kterou by musel posuzovat příslušný orgán (Ústavní soud).
Uvědomují si občané České republiky, že ústavní soud zasahuje do kompetencí vlády, ruší rozhodnutí vlády a dokonce přikazuje vládě co má dělat?
Když se podíváte na článek ústavy 63 na odstavec (1) a) dále odstavec (3), tak je jasný závěr, že ústavní soud převzal kompetenci předsedy vlády.
Kam až to dospěje?
Stává se z naší republiky cestovní kancelář presidenta?
125