Tady se jedná o bezpečnost a ekonomiku našeho státu a to má na zodpovědnost vláda, ne prezident. Jestliže prezident vidí situaci jinak a vykládal by ta summitu záporná stanoviska vůči našemu státu, byla by mise kontraproduktivní. Tady se musí hájit především zájmy státu a ne nějakých zbrojařů a obchodníků se smrtí. Ať si pan prezident zpětně uvědomí, komu a na co přísahal. Nemyslím dřív za komunismu ale při vstupu do úřadu hlavy státu.
Prezident Pavel, ač není vrcholným orgánem výkonné moci, přesto anebo právě proto s drzostí sobě vlastní se snaží dál oslabovat vládu ČR, která podle Ústavy ČR je vrcholným orgánem výkonné moci. Prezident opět potvrzuje, že je loutkovým prezidentem, že plní zadání od nepřátel demokracie, kteří chtějí zničit ústavní systém a potažmo paralyzovat vládu Babiše. Podle mého názoru je dobře, že se vláda Babiše nenechala zatlačit do kouta výhrůžkami Pavla. Za...
První vláda od revoluce, která zakazuje prezidentovi jet na jednání NATO. Premiér s minulostí v StB v čele se holt nezapře – kádrování a blokování oponentů mu jde skvěle. Jenže tímhle Česko v očích spojenců neuvěřitelně shazuje.
Proč by tam nejel.? Šéf aliance Rutte ho jako bývalého aliančního, vysoce postaveného důstojníka, může pozvat osobně, Macíček s Babinkým, kteří mají oba modrou knížku a nepoznají samopal od raketometu, si odbudou oficiální sezení, kde dostanou za uši, že neplní své závazky na zbrojení a pojedou fňukat domů, ale u těch nočních, daleko důležitějších jednání bude prezident Pavel..!
V západní Evropě nepouštějí, od 2. sv. vojáky, s výjimkami jako byl DeGaul, ani na dohled k vládním a prezidentským funkcím. Zůna tam s báječným vzděláním z Vyškova bude jediný exemplář svého druhu. Už to nás řadí někam na východ, či do Afriky. Natož, kdyby tam byli dva.
Samozřejmě že nepojede. Představitel opozice na summitu NATO nemá co pohledávat. Jinak si může jezdit potřásat rukama do celého světa, nikdo mu nebrání ani pokládat věnce. Všechno je, jak má být. Jen té mediální pozornosti má tato relativně bezvýznamná příhoda víc, než by si zasloužila...
733