Pavel až sedí doma a nikam se necpe. Za státní rozpočet a dvě procenta HDP na zbrojení odpovídá vláda. Uvidíme jak to vše Babiš na summitu obhájí a jestli uspěje. Pavel stejně podá kompetenční žalobu a ústavní soudci které sám jmenoval mu to z vděčnosti za dobré koryto rádi posvětí.

Kompetenční žaloba na vládu národní ostudy je namístě.
Pan prezident Petr Pavel je po panu Havlovi opět prozápadním a pro demokratickým prezidentem, za kterého se slušní a myslící občané nemusí stydět..
Naopak tragikomická vláda estébáků, komoušů a nácků národní tragédie si hraje na mocipány této země a záměrně této zemi škodí. Tfuj tajxl.
Macinka i Turek se netajili důvodem, proč se prezident nemá zúčastnit summitu. Babiš jim vyhověl a Turek mu za odměnu připravil hezký zákon o střetu zájmů, a to přestože Babiš Turka opakovaně v přímém přenosu ponižoval. A nějaké řeči Babiše, kolikrát byl prezident reprezentovat ČR jsou směšné. Většinou to bylo za minulé vlády. Aby tu schválnost zamaskovali, tak ho rychle delegovali na jednání OSN. Oni moc dobře vědí, že by kompetenční žalobu prohráli a...
Jediný rozumný krok, který teď může udělat. Navíc Pavel po tomhle ztratil jakýkoliv důvod být k vládě dál tak vstřícný, jako doteď.
Hádám, že to zdržování bylo jen a pouze vychcaně účelové, aby to ten soud nestihnul rozseknout včas.
Budu rád, když to tentokrát pro pana prezidenta nedopadne a on podá kompetenční žalobu. Bude konečně jasno jak to má být a každý si to nebude vykládat jek se mu to hodí. Dlouhá léta jezdili na summity NATO prezidenti a tato vláda tento zvyk změnila. Tak ať je jasno. Tak či onak.
Ať Pavel podá kompetenční žalobu, aby tahle STBácko-komunistická vláda pochopila, jaké kompetence má prezident.
529