Pokud by vláda sama zařídila, aby pozvánka pro prezidenta nebyla, jen aby ho ponížila, pak je to zase obcházení smyslu rozhodnutí ÚS. ÚS totiž uložil vládě zajistit prezidentovu účast na summitu a bez prodlení informovat NATO a organizátory, že prezident bude členem delegace.
Nepozvaný na večeři jít nemůže. Ale vláda by neměla dělat z protokolu nástroj pomsty.
Ale pokud vláda tu nepozvánku aktivně zařídí jako ponížení, právně i politicky si koleduje o další problém.
Jo tak Babiš předpokládá.
Zase aby dělal někdo jeho práci. Ale v pohodě maximálně nepojede estébák a nebo ten rozmazlený fracek kočička. A počet bude stále stejný.
A ještě počítám že pojede nosič kufru Turek. 🤣🤣
Pan prezident si z těch dvou slovensko rusáckých zoufalců udělal trhací kalendář. Ale šanci uklidnit se jim dával několikrát. Týpek který osvobodil 50 francouzských zajatců, byla mu ve velmi vyostřené chvíli držena pistol u hlavy a dle slov jeho holandského kolegy to celé zvládl na výbornou, se nějakého obžalovaného slovenského zloděje, který se bojí spravedlivého soudu a pucfleka rusáka Klause Macinky nezalekne. Však taky Pavel obdržel francouzské státní...
Byla chyba, že jsme se okamžitě po listopadu 1989 nezbavili všech těch, kteří byli nějakým způsobem spjati s komunistickým režimem, a to od úrovně předsedů základních organizací výše, a to nejen v KSČ, ale i v SSM a kádrových rezerv z těchto organizací pocházejících. Neznali bychom nejen Pavla, ale i Dlouhého, Čalfu a další tisíce jim podobných, kteří zasvinili naši politickou scénu tak, že se s tím dodnes potýkáme.
To jsou ty naše žabomyší války. Prezident České republiky je podle Ústavy vrchním velitelem ozbrojených sil ( Čl. 63 odst. 1 písm. c). Navíc byl i celý život vojákem z povolání. Což není samozřejmě zásadní, zásadní je co říká ústava. Chtěl se účastnit? Ano. Je podle ústavy hlavou ozbrojených sil a tudíž má do toho co mluvit? Ano. Zbytek jsou jen schválnosti a trapné politické tahanice.
Tedy, pokud se na seznamu akreditovaných objeví prezident republiky nebo panovník monarchie, organizátor ho podle protokolu automaticky bude považovat za hlavu delegace, tzn. večeře, projev, jednání... pokud tedy hlava delegace sama někoho jiného nedeleguje.
Co si o prezidentově večeři myslí ministr dané země je pro toho oranizátora irelevantní, diplomatický kiks si, pochopitelně, nedovolí.
Ministrovi nezbývá, než se slušně domluvit se svým šéfem (premiérem), aby...
55