Je to vlastně jednoduché. Stačí si dát do kontextu celý příběh rozepře mezi prezidentem Pavlem a ministrem Macinkou. Stačí si vzpomenout na skutečnosti, které Macinka popsal ve svých SMS zprávách. Důvody Macinky vyšachovat prezidenta jsou dětinské, hloupé a svědčí o jeho nabubřelém egu, které je ve velkém kontrastu s jeho inteligencí.
Jestliže se podíváme na tento spor střízlivýma očima, dáme si do souvislosti jak probíhaly minulé summity NATO a s jakou perzonální obsazeností...

Pavel až sedí doma a nikam se necpe. Za státní rozpočet a dvě procenta HDP na zbrojení odpovídá vláda. Uvidíme jak to vše Babiš na summitu obhájí a jestli uspěje. Pavel stejně podá kompetenční žalobu a ústavní soudci které sám jmenoval mu to z vděčnosti za dobré koryto rádi posvětí.
Ministr Macinka se tetelí blahem nad sladkou pomstou prezidentovi za nejmenování hranáče Turka ministrem. Je to prostě těkající čivava, která se tetelí blahem, když ji pochválí páníček Trump a pro své ego potopí i ČR.
Kompetenční žaloba na vládu národní ostudy je namístě.
Pan prezident Petr Pavel je po panu Havlovi opět prozápadním a pro demokratickým prezidentem, za kterého se slušní a myslící občané nemusí stydět..
Naopak tragikomická vláda estébáků, komoušů a nácků národní tragédie si hraje na mocipány této země a záměrně této zemi škodí. Tfuj tajxl.
Je-li pravdou, že o výletu Pavla do Ankary má jednoznačně kompetenci vláda bez ohledu na dřívější zvyky a přání prezidenta, měl by být potencionální nález US jasný už dnes. Pokud by to mělo být jinak a k cestám prezidenta by nebyl potřeba souhlas nikoho, mohl by si lítat po světě a nebyl by problém. Ohánět se v tomto kontextu omezováním prezidentských pravomocí je tupé a bohužel vypovídá o ambicích prezidenta překročit stanovené meze. I pro takového...

Ať Pavel podá kompetenční žalobu, aby tahle STBácko-komunistická vláda pochopila, jaké kompetence má prezident.
528